MAJÖR ARCANA KARTLARI

Gönderen:

MAJÖR ARCANA KARTLARI

 

Majör Arkacana Tarot Kartları Büyük Sırlar olarak da bilinir ve kullanılır.

Tarotun temelini oluşturan ve yirmi bir numaralı ve bir numarasız karttan oluşur. Majör Arkacana Tarot Kartları manevi öz-farkındalık için bir yol temsil eder ve daha büyük anlam ve anlayış aramak gibi karşılaştığımız çeşitli aşamaların tasvirini yapar.

Majör Arkacana Tarot Kartlarının görüntülerini, çalışma ve mesajlarını düşünmek önemlidir. Bu mesajları anlamak için, anahtar kelimeler ve geleneksel tarot kartı anlamlarının ötesine bakmak gerekir.

Majör Arkacana Tarot Kartları düz gelirse, kişinin hayatında yeni ve güzel olaylar olacağı ile yorumlanır; Majör Arkacana Tarot Kartları ters ise, baktıran kimseye yaşamı ile ilgili kendine çeki düzen vermesi gerektiğini söyler.

Majör Arkacana Tarot Kartları kullanılarak yapılan yorumlar genellikle kişiye manevi anlamda öze farkındalık kazandırır, derin bir içsel sezgi ile bakıldığı zaman Majör Arkacana Tarot Kartları ile yapılan yorumlar daima yol göstericidir.

Özellikle “Büyük Sırlar” grubuna bakıldığında, mitolojik elementlerin üzerine kurulduğu fark edilir. Yüzlerce yıldan beri çizilen Tarot destelerinin tümünde değişmeyen Büyük Sırlar (Arcana Major) adı verilen 22 ana karttan oluşur. Tarot’un bu 22 kartlık bölümü, ayrı olarak da kullanılır. Bazı Tarotçular, bu bölümü, Küçük Sırlar grubundan ayırarak da kullanırlar.

MAJÖR ARCANA KARTLARI

 1. ADALET
 2. ASILMIŞ ADAM
 3. AŞIKLAR
 4. AY
 5. BAŞ RAHİBE
 6. BAŞ RAHİP
 7. BÜYÜCÜ
 8. DÜNYA
 9. GÜÇ (KUVVET)
 10. GÜNEŞ
 11. HERMİT (YAŞLI ADAM, GİZEMLİ ADAM)
 12. İMPARATOR
 13. İMPARATORİÇE
 14. KULE
 15. ÖLÇÜLÜLÜK
 16. ÖLÜM
 17. SAVAŞ ARABASI
 18. SON YARGI
 19. SOYTARI
 20. ŞANS ÇARKI
 21. ŞEYTAN
 22. YILDIZ

 

Bir önceki yazımız olan TAROT BAKTIRMAK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0

Hakkında Yazar:

Yorum Ekle