MİNÖR ARCANA KARTLARI

Gönderen:

MİNÖR ARCANA KARTLARI

 

Minör Arcana Tarot Kartları hayatımızın her gün yaşanan, günlük bölümlerini içerir; Küçük Sırlar olarak da bilinir. Arkana Minör 56 karttan oluşur, dört gruba ayrılır ve her biri 4 elementle eşleştirilmiştir.Bunlar sırasıyla

  1. ASALAR (ATEŞ ELEMENTİ)
  2. KUPALAR (SU ELEMENTİ)
  3. KILIÇLAR (HAVA ELEMENTİ)
  4. TILSIMLAR (TOPRAK ELEMENTİ)
  • Asalar, arzularımız ve mücadelelerimizi,
  • Kupalar duyguları ve ilişkilerimizi,
  • Kılıçlar düşünce ve atılımlarımızı,
  • Tılsımlar ise parayı ve parasal yönümüzü simgeler…

56karttan oluşan Arkana Minör destesindeki 16 karta Saraylı Kartlar denir

Kral, Kraliçe, Prens ve Şövalye…

diğer 40 kart as ile başlayıp 10 ile bitmektedir.

Asa Takımı: Koç, Aslan ve Yay
Ateş elementi ile ilişkili olan değnekler, hırsı ve girişimci ruhu simgelerler.Kararlı, hedeflerinin peşinden koşan hareketlilik ve mücadele gücü görülür. Değnek sihirli bir asa olarak da düşünülebilir.İçimizde gizli olan ve ilerledikçe kullanabileceğimiz güçlerimizi göstermektedir.Değnekler günümüzdeki iskambil destelerinde sinek serisine dönüşmüşlerdir.

Kupa Takımı: Balık, Yengeç ve Akrep
Su elementi ile ilişkili olan Kupalar duyguların ifadesini ;sevgi, aşk ve aile gibi yaşamın duygusal kısımlarıile ilgilidir.Hayal gücünün, yeteneklerin yaratıcılığın ve sosyalliğin bir göstergesidir.Duygusal dalgalanmalar ve hayaller.Kupa takımı günümüzdeki iskambil
Destelerinde yine kupa’dır.

Kılıç Takımı : Kova, İkizler ve Terazi
Hava elementi ile ilişkili ve öldürücü bir silah olan lılıçla simgelenen bu kartlar,Mücadele gereğini, engelleri ve sorunları simgelediği gibi zafere ulaşma ,adaletin Yerine gelmesi gibi pozitif anlamlarıda barındırır.Kılıçlar günümüzdeki iskambil destesinde Maça serisine dönüşmüşlerdir.

TılsımTakımı: Oğlak,Boğa ve Başak
Toprak elementi ile ilişkili olan Paralar maddeye sahip olmak için Verilen azim ve hırsı simgeler.Pratik,gerçekçi, maddi ve somut konuları gösterir.Yatırım,para,mal,mülk ve eğitim alanlarında kehanette bulunur.Para takımı günümüzdeki iskambil destesinde Karo serisine dönüşmüşlerdir.

Bir önceki yazımız olan MAJÖR ARCANA KARTLARI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0

Hakkında Yazar:

Yorum Ekle