TAROT FALI

Tarot uzun zamandır kullanılan bir faldır.

Tarot falı son derece yaygındır ve çingeneler tarafından günümüze kadar ulaştığı düşünülmektedir. İnsanlar gelecek hakkında bilgiler edinmek için, amaçlarına ulaşıp ulaşamayacaklarını öğrenmek ya da bazı sorularına cevaplar bulmak gibi birçok amaç nedeniyle tarot falını kullanırlar. Doğaüstü güçlere ihtiyaç duymadan tarot falına bakılabilmektedir.

Bu fala bakabilmek için güçlü bir hafıza ve geniş bir hayal gücü yeterlidir. Tarot destesi 78 adet karttan meydana gelmektedir. Tarot destesindeki ilk 22 kart Büyük arkana(major arcana) geriye kalan 56 kart ise küçük arkana(minor arcana) adını almıştır.

Büyük arkana kartları roma rakamlarıyla 0 ve 21 şeklinde numaralandırılmıştır. Bu kartların sıralanışı şu şekildedir. Joker, büyücü, azize, kraliçe, kral, aziz, aşıklar, savaş arabası, güç, ermis, kader çarkı, adalet, asılmış adam, ölüm, denge, şeytan, yıkılan kule, yıldız, ay, güneş, mahkeme, dünya.

Küçük arkana kartları da Asa takımı, kupa takımı, kılıç takımı ve tılsım takımından meydana gelmektedir.

Asa takımı insan hayatındaki hırsı, kararlığı ve mücadeleyi temsil eder. Asa takımı aslan koç ve yay burçlarının özelliklerini ve ateş elementinin özelliklerini taşır. Kupa takımı ise duyguların ifadesidir. Aşkı, sevgiyi ve aileyi temsil eder. Kupa takımında balık, akrep, yengeç burçlarının özellikleri görülmektedir. Ve su elementinin özellikleri görülür. Sorunları ifade eden takım ise kılıç takımıdır. Bu takım düşüncemizin pozitif ve negatif yönlerini belirtir. Kova, ikizler ve terazi burçlarının ve hava elementinin özelliklerini taşımaktadır. tılsım takımı ise toprak elementin özelliklerini taşımaktadır. Hayattaki maddi yönü ifade eder. Başak, boğa ve oğlak burçlarının özelliklerini taşımaktadır. Tarot falı için önce soracağınız soruları belirlemelisiniz. Sonrasında ise kartlara konsantre olup 7 tane kart seçmelisiniz. Seçtiğiniz kartların birincisi sormuş olduğunuz soru hakkında sizi nelerin beklediğini ifade eder. Seçmiş olduğunuz sonraki 3 kart  geçmişte başınızdan neler geçtiğini göstermektedir. Seçmiş olduğunuz son 3 kart ise geleceğinizle ilgilidir. Kartların anlamları ile bağlantı kurup doğru şekilde yorum yapmalısınız. Sadece soracağınız sorulara adapte olmalısınız. Son olarak ise kartları doğru yorumlayarak sonucu oluşturmalısınız.