TAROT

Ortaçağ’ın sonlarına doğru ortaya çıkmış olan Tarot, 78 karttan oluşan ve zamanla psikolojik destek amaçlı kullanılmaya başlanmış fal şeklidir. Günümüzde geleneksel olarak tarot 22 adet büyük arkana kartı ve 56 adet küçük arkana kartından oluşmaktadır. Küçük arkana kartları klasik iskambil kâğıtlarının atasıdır. Küçük arkana kendi için 16 saray kart ve 40 takım kartından oluşur. Küçük arkananın kökeni orta ve uzak Asya olarak gösterilir.

Büyük arkanalar 14. Yüzyılda İtalya’da kozlu oyun adıyla ortaya çıkmış olup iskambil destesine o tarihten başlayarak eklenmiştir. Tarot sözcüğü ilk olarak 1500 civarlarında İtalyancada ‘Tarocchi’, Fransızcada ‘Taraux’ şeklinde görülmüştür. Bunun Arapça ‘Tarh’ sözcüğüne dayandığı düşünülmektedir. Satın almış olduğunuz tarot kartlarıyla kendi falınıza bakamazsınız. Fala karşınızdaki kişinin bakması gerekmektedir. Her kişi tarot falına bakamaz, fala bakacak kişinin hisleri iyi algılaması ve sizi çok iyi anlaması gereklidir. Tarot falında kişinin sizin düşüncelerinizi bilerek, sizi hissederek falınıza bakması gereklidir. Tek kişi kendi falınıza bakmak için yapmış olduğunuz işlemde asla istenilen sonuca ulaşamazsınız. Tarot falına bakan kişiler, genelde hisleri çok kuvvetli olan kişilerdir. Yüzünüze bakarak ne tür bir derdiniz olduğunu anında fark edebilirler. İnsan hislerinde oldukça başarılıdırlar ve kolaylıkla kendini sizin yerinize koyarak empati kurabilirler. Tarot falına nasıl bakılır ve kimler tarot falına bakabilir, her zaman ilk akla gelen sorulardandır. Tarot falı medyum açısından gelecek falı olarak da bilinmektedir. Fakat yıldızname gibi uzun vadede değil de kısa yakın gelecek tahminlerinde güvenilir medyum tarot falını kullanmaktadır. Günümüzde herkes tarafından en çok tutulan ve ilgiyle karşılanan fallardan birisi tarot falıdır. Bakılışı açısından diğer fallardan oldukça farklılık gösterir ve bu falı bakarken size sorulacak sorulara doğru yanıt vermeniz gerekmektedir. Çünkü aksi halde falınız açılmayabilir. Tarot falına baktırırken doğru anahtarı bulmak oldukça önemlidir. Kapının açılması için doğru anahtarı seçmek gerekir. Doğru anahtarı seçmek içinde sorulara verilen cevapların doğru olması şarttır. Günümüzde tarot falı denildiğinde zenginlerin ve özel kişilerin baktırdığı fal olarak bilinir ancak bu şekilde değildir. Her kesimden insan tarot falına baktırabilir. Tarot falına bakan kişi için her insan özel bir kişi olarak kabul edilir. Tarot falına bakan kişiler genelde karşısındaki insanın içini okuyabilen ve ruhtan çok iyi anlayan kişilerdir.

Bu kişiler tarot falına her mekanda bakabilirler ancak tam emin olabilmeleri için sakin ve loş ışık yanan bir mekan tercih edilir. Sizin fikirlerinizi okuyarak hareket ederler ve içinizden geçirdiklerinizi yorumlayarak gelecek hakkında size bilgiler sunabilirler. Tarot falına bakan kişilerin kendi kartlarına başkalarını dokundurmadıkları ve çoğu zaman onları yanlarından ayırmadıkları bilinir. Bunun sebebi kartlar ili aralarındaki enerjinin kesilmemesi ve başkasının enerjisinin kartlara geçmemesi durumudur.